Obchody Światowego Dnia Książki w SP137

W dn. 24 kwietnia b.r. odbyły się obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich znanego także jako Międzynarodowy Dzień Książki, Światowy Dzień Książki. To coroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.
W naszej szkole ten dzień również jest obchodzony uroczyście, ponieważ bardzo nam zależy, aby czytanie stało się modne.
W tym roku nasza szkoła otrzymała 15.000 zł na zakup książek do biblioteki szkolnej. Zostało zakupionych wiele egzemplarzy ciekawych powieści, opowiadań, komiksów, wierszy dla dzieci i młodzieży, a także lektury dla starszych klas.
Biblioteka dzięki temu na każdej przerwie wypożycza Wam nowe książki, a Wasze zainteresowanie czytaniem rośnie. W marcu i kwietniu także pierwszaki dołączyły do grona czytelników, z czego my – nauczyciele – bardzo się cieszymy.
Uczniowie wszystkich klas przez kilka miesięcy pracowali nad projektami czytelniczymi opartymi na książkach zakupionych w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa. Każda klasa przygotowała swój projekt. Były to plakaty, makiety, książki… Dzięki pracy naszych uczniów i opiece ich wychowawców mogliśmy podziwiać wspaniałą wystawę.
Uroczystość poprowadziła pani Joanna Mrowińska – Wange. Aby uczcić ten ważny dzień, Klub Artystów Amatorów, czyli kilkunastu uczniów klasy 6c pod opieką p. Małgorzaty Kapuścińskiej, przeczytał najchętniej wypożyczaną przez Was książkę, która właściwie stała się naszym szkolnym bestsellerem, czyli pierwszą część „Dziennika cwaniaczka”. Uczniowie samodzielnie napisali scenariusz krótkiej sztuki teatralnej, przygotowali stroje i dekoracji i zaprezentowali efekty swojej pracy w formie przedstawienia. Następnie wszystkie klasy 4 -6 pod kierunkiem p. Adama Tomczaka zaśpiewały wspólnie piosenkę pt. „Pociąg do książki”.
Chcielibyśmy, aby czytanie było dla Was ciekawą przygodą oraz inspirowało do różnorodnych zabaw, na przykład do zabawy w teatr.

Reklamy