WIELKA LEKCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Dnia 14 listopada klasy 6c, 6d oraz 5b pod opieką wychowawców wzięły udział w Wielkiej Lekcji Przedsiębiorczości i Nowych Technologii pod patronatem Prezydenta Miasta Łodzi i Wojewody Łódzkiego w auli Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi, przy ul. Rzgowskiej 17A. 
Wydarzenie to było stworzeniem przestrzeni edukacyjnej i networkingowej dla 300 uczniów szkół podstawowych (kl.IV-VI), którym przyszło żyć w szumie komunikacyjno-medialnym, epoce lansowania postaw i którym trudno znaleźć dobre wzorce i autorytety. Celem było umożliwienie uczniom spotkania z liderami w zakresie przedsiębiorczości i nowych technologii, których wiedza, postawa, sukcesy mogą stać się wzorem do naśladowania.
Uczniowie dowiedzieli się o roli savoir vivre w karierze przedsiębiorcy i podstawowych zasadach dobrego zachowania, jakie obowiązują w biznesie, obejrzeli najnowsze roboty edukacyjne i omówili podstawowe zasady programowania oraz dowiedzieli się o wielu nowych zawodach, które pojawiły się na rynku pracy, np. wojskowy operator dronów, tester gier komputerowych itp.
Lekcja bardzo się wszystkim spodobała, a uczniowie otrzymali drobne upominki za aktywność i udzielanie poprawnych odpowiedzi.
Dziękujemy organizatorom i Dyrekcji za możliwość uczestniczenia w niej.