Spotkanie autorskie

8 marca 2019 r. w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć Pana Eugeniusza Dolata, autora książki pt. „O Kozie Klementynie i innej zwierzynie”.

Spotkanie prowadziły: Ada i Barbara, zdjęcia wykonała Alicja, a tańczącymi parami z wiesza „Jeż na balu” byli: Maja i Marek, Aleksandra i Miłosz,

Linh i Antoni, Barbara i Kacper, Paulina i Karol, Julia i Antoni.

Uczniowie podczas spotkania dowiedzieli się o pracy autora, ilustratora i wydawcy. Autor w urokliwy sposób recytował własne wiersze. Z innymi rymowankami Pana Eugeniusza Dolata Czytelnicy będą mogli się zapoznać sięgając po książki: „ Latające Babcie z Plusem”, „Latające bajania”, „Bajki w locie”, „Latające bajki – pomagajki” Cz.2 i Cz.3 przekazane przez autora do biblioteki szkolnej.

Na szczególną uwagę zasługuje książka „Bajkolotem nad Łodzią”, która zawiera wiersze o pomnikach ulicy Piotrkowskiej. Autor zaprasza do biblioteki i zachęca do spaceru reprezentacyjną od dawna już Pietryną.

Po spotkaniu uczestnicy podzielili się swoimi wrażeniami:

„Autor był bardzo sympatycznie i przyjaźnie nastawiony do dzieci i z radością odpowiadał na zadawane pytania”, „Spotkanie było pełne entuzjazmu, dobrze zorganizowane”, „Najbardziej podobało mi się to, że autor czytał wiersze.”, „Byłam zadowolona, że mogłam zatańczyć polkę”, „Byłam zadowolona, że poznałam autora na żywo i posłuchałam jak recytuje wiersze.”