ZABAWY ZE ŚWIETLICZAKIEM

Kochani – w tym trudnym dla dzieci i dorosłych czasie nauczyciele świetlicy chcą Was wesprzeć pomysłami na twórcze spędzenie wolnego czasu. W naszej zakładce znajdziecie linki do zabaw i gier oraz propozycje różnych aktywności podczas pobytu w domu. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Nie dajcie się nudzie !

 

  1. Lubicie folię bąbelkową ? Tak !

Folia bąbelkowa jest używana w bardzo wielu dziedzinach. Zabezpieczy delikatną fliżankę np. podczas przeprowadzki, ale służy również jako przekładka w przemyśle meblarskim. Często wykorzystywana jest jako wypełniacz pudełek.

Kliknijcie w link i zobaczcie w jaki sposób można ją wykorzystać w tworzeniu prac plastycznych.

https://zwariowanetrio.blogspot.com/2020/03/malowanie-foli-babelkowej.html

 

2. Eksperyment

Lubicie eksperymenty ? – z pewnością tak ! A ten możecie wykonać samodzielnie.
Zobaczcie jak ważna jest prawidłowa higiena i dokładne mycie rąk.

Do eksperymentu przygotujcie :
głęboki talerz z wodą,
pieprz,
mydło.

Przebieg eksperymentu zobaczycie klikając w link:

https://liblink.pl/1SQ6pDIwDL

 

3.  Tańczyć jak Minionki

Miłośników ruchu zachęcamy do tańca. Układy tańca są proste i łatwe do zapamiętania. Możecie włączyć całą rodzinę i wspólnie przyjemnie spędzić czas.

Kliknijcie na link do zumby dla dzieci:
https://liblink.pl/Iiai5E5brV

 

4.Sprawdź swoją wiedzę sportową

Czy wiecie, w której dyscyplinie sportowej nie ma bramkarza? Czy Marcin Lewandowski to piłkarz, a może siatkarz? Który Polak brał udział w wyścigach Formuły 1?

Pytania w formie testu, labiryntu lub gry znajdziecie na stronie internetowej trenera biegowego Damiana Rudnika. Pan Damian jest trenerem lekkiej atletyki, 5 krotnym mistrzem Polski w biegach średnio i długodystansowych, reprezentantem Polski i uczestnikiem Mistrzostw Świata i Europy.
Kliknicjcie w link :
https://liblink.pl/WEXLVe10Kz