DZIEŃ OTWARTY

W dniu 2 marca 2018 r. o godzinie 16.30 w szkolnej sali gimnastycznej z okazji Dnia Otwartego Szkoły grupa chętnych nauczycieli wystawiła sztukę pt. „Na ratunek baśniom”. Przedstawienie opowiadało o problemach związanych ze współczesnym czytelnictwem – o tym, że baśnie często odchodzą w przeszłość i są zastępowane przez telewizję i komputer. Aktorzy starali się w przystępnej formie pokazać dzieciom, jak ważne i ciekawe jest czytanie baśni.

Dzięki doskonałej współpracy nauczycieli udało się wyreżyserować ciekawy spektakl. Uczestnicy, we własnoręcznie przygotowanych strojach, starali się grać swoje role jak profesjonalni aktorzy. Piękne, kolorowe dekoracje zostały przygotowane przez nauczycielki świetlicy. Przedstawienie zostało wzbogacone o muzykę i dźwięki opracowane przez nauczyciela muzyki.
Nad emisją dźwięku czuwał nasz niezastąpiony dźwiękowiec. Nie zabrakło nawet efektów specjalnych – pary unoszącej się nad sceną, która potęgowała nastrój tajemniczości.

Mamy nadzieję, że niespodzianka, którą przygotowaliśmy, spodobała się zarówno dzieciom – naszym przyszłym uczniom, jak i ich rodzicom.

„Na ratunek baśniom”

Obsada:

Baj – Joanna Szymczak

Czerwony Kapturek – Marta Lesień

Baba Jaga – Joanna Mrowińska – Wange

Woźna – Anna Goch

Jaś – Małgorzata Różańska

Małgosia – Dagmara Kowalska

Zła Królowa – Magdalena Buchta

Wróżka Fantazja – Dominika Rawicka

Krasnoludki –  Edyta Przybył, Ilona Rosiak, Aneta Erkiert, Renata Brzostowska, Aleksandra

Łysień, Małgorzata Domaradzka.

Wokal, piosenka „Fantazja” i opracowanie dźwiękowe:  Adam Tomczak

Dekoracje: Aneta Erkiert we współpracy z nauczycielami świetlicy

Obsługa techniczna, udźwiękowienie i efekty specjalne: Robert Józefik

Reżyseria: Małgorzata Kapuścińska